CZYM JEST e-TOLL?

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zbudowane, wdrażane, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, w celu realizacji poboru opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg w Polsce, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

System oparty jest o technologię wyznaczania pozycji użytkownika przy zastosowaniu pozycjonowania satelitarnego z wykorzystaniem wirtualnych bramownic.

Każdy użytkownik pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t może wybrać najdogodniejszy dla siebie sposób przekazania danych lokalizacyjnych do systemu: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym, lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).

Od 01.10.2021 e-TOLL zastąpił viatoll. Tym samym stał się jedynym obowiązującym sposobem rozliczeń za płatne drogi w Polsce.

WAŻNE :

Koszt zakupu urządzenia jak i abonamentu związanego z obsługą e-TOLL można odliczyć od podatku do kwoty 500 zł. Od 29 czerwca 2021 roku w podatku dochodowym obowiązuje ulga e-TOLL. WAŻNE: Odliczeniu podlegają wyłącznie wydatki poniesione w 2021 roku

Podstawa prawna ( ustawa z dnia 20 maja 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1163), )

Użytkownicy pojazdów lekkich, tj. samochodów osobowych (dotyczy także zestawów z przyczepą, jeżeli jego DMC nie przekracza 3,5 t) i motocykli, jeszcze do 30 listopada br. będą mogli korzystać z płatności na bramkach autostradowych. Możliwość ta dotyczy państwowych odcinków na autostradach A2 i A4. Od 1 grudnia 2021 r. bramki pomiędzy węzłami Konin-Stryków (A2) oraz Wrocław-Sośnica (A4) przestaną funkcjonować, a kierowcy będą musieli wykupić bilet autostradowy (e-bilet), np. na stacji benzynowej, lub skorzystać z płatności elektronicznej (aplikacja, ZSL, OBU).

e-TOLL w OMTECH

Posiadamy trzy rodzaje urządzeń LA-250 OBU / La-250 i  LA-450  ZSL, które uzyskały certyfikację KAS

Urządzenie e-TOLL OBU

LA-250 OBU

Urządzenie przenośne,
zasilane z gniazda zapalniczki

Dostęp do lokalizacji online i tras historycznych w cenie do końca roku 2021 (po okresie promocyjnym możliwość pozostania na rozszerzonej funkcjonalności za dodatkową opłatą)

 • Dioda informująca kierowcę o statusie i poprawności działania urządzenia w trybie e-TOLL
 • Czarna skrzynka która przechowuje dane geolokalizacyjne na wypadek utraty sygnału
 • Łatwy samodzielny montaż pod zapalniczkę umożliwiający przełożenie urządzenia do innego pojazdu
 • Wysyłka kurierem tego samego dnia po zakończeniu formalności lub odbiór osobisty
 • Gwarancja i wsparcie techniczne.

Urządzenie e-TOLL ZSL

LA-250/LA-450

Urządzenie montowane na stałe,
montaż dodatkowo płatny

Dostęp do lokalizacji online i tras historycznych w cenie do końca roku 2021 (po okresie promocyjnym możliwość pozostania na rozszerzonej funkcjonalności za dodatkową opłatą)

 • Dioda informująca kierowcę o statusie i poprawności działania urządzenia w trybie e-TOLL
 • Czarna skrzynka która przechowuje dane geolokalizacyjne na wypadek utraty sygnału
 • CAN
 • Eco driving
 • Gwarancja i wsparcie techniczne.

Każde z tych urządzeń poza obsługą systemu e-TOLL umożliwia również obsługę systemu SMF (System Monitorowania Flot ), dzięki której użytkownik zyskuje dostęp do lokalizacji pojazdu na żywo, tras historycznych, raportów paliwowych i wielu innych funkcjonalności ułatwiających zarządzanie i kontrolowanie floty aut firmowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą prezentacją SMF

Dlaczego urządzenie a nie aplikacja?

 • W aplikacji mobilnej konto jest przypisane do kierowcy a nie do pojazdu, co przy flocie nawet kilku pojazdów może być uciążliwe.
 • Urządzenia OBU/ZSL posiadają tzw. ,,czarną skrzynkę” w której zostaną zapisane trasy w przypadku utraty sygnału GSM i automatycznie przesłane na serwery KAS po odzyskaniu zasięgu.
 • Łatwość użytkowania urządzeń OBU/ZSL pozwala na brak konieczności obsługi telefonu w typie smartfon.
 • W przeciwieństwie do urządzeń OBU/ZSL przy dużej częstotliwości użytkowania aplikacja podatna jest na zawieszania i awarie.
 • Charakteryzujemy się bardzo szybką realizacją zamówionych urządzeń OBU i ZSL.

Kontakt

Złóż zamówienie poprzez formularz poniżej

Jeśli wolisz porozmawiać i uzyskać odpowiedź na pytania zadzwoń do nas nr tel. 22 864 68 54 wew. 321, kom. 514 900 578 lub napisz wiadomość e-mail kontakt@omtech.pl

Większość naszych klientów trafia do nas z polecenia przez zadowolonych użytkowników, to jest dla nas powód do dumy.

Do zobaczenia i usłyszenia

  Zamów urządzenia e-TOLL


  Twoje dane osobowe są bezpieczne.
  Przeczytaj naszą politykę prywatności.